Tabela Üretim ve Montaj


Yönlendirmek, bilgi vermek, tanıtmak, çalışmaları gibi amaçlar için, genellikle dış mekan( bina, yol, açık alan vs. ) ve kapalı alanlarda, belli kalıplar halinde monte edilerek kurulan platformalara tabela denir.

Tanımdan da anlaşılacağı gibi tabela, kurumların ister ticari, olsun ister kamu hizmeti amaçlı olsun insanların dikkatini çekmek ve belli bilgileri onlara empoze etmek amacıyla kuruludur. tabela özellikle dış mekanda çok zengin kullanım alanları olmasından ve herkesin görebilmesinden dolayı geniş bir yelpazeye sahiptir.

Bir tabela, kullanılacak amaca ve mekana göre istenilen boyutlarlarda,renklerde ve biçimde olabilir. Önceden tek kalıp, el yazmasıyla başlayan tabela sektörü günümüzde ilerleyen teknoloji ve yaratıcı reklam fikirleri sayesinde canlı bir sektör haline gelmiştir. Bugün tabelasız herhangi bir firma binası görülemeyeceği gibi çeşitli alanlarda kullanılan totem,bilboard tarzı tabela alternatifleri ile bulundukları alanların dışında da daha özgür reklam yapabilmektedirler.

TABELALARIN GÖZE HİTAB ETMESİ

Tabela çeşitleri ve imalatı hakkında birçok yazı yazdık ama caddeleri süsleyen tabelaların bir de estetiği ve göze hoş gelmesi ile ilgili bir yazı yazalım istedik.

Tabelalar yapılırken, genelde tabela yaptıran firma/kişi, sadece tabelanın, yaptırdığı işyerine veya mekâna yakışmasıyla ve uyumlu olmasıyla ilgileniyor. Oysa bizce sadece bu yeterli değil. Bu şekilde aslında sokaklarımızda bir görüntü kirliliği oluşuyor diyebiliriz. Bir caddede rengarenk birbiriyle uyumsuz yan yana bir sürü tabela!

Özellikle sıklıkla ziyaret edilen cadde ve sokaklarda işyeri tabelalarının mimariye uyumlu şekilde yapılması gerekirdi, böylece tabelalar mimari ile bir bütünlük sağlayacak ve hoş bir görüntü elde edilebilecekti. Bunun örneğini geçtiğimiz yıllarda taksim meydanında gördük. Belediye aldığı kararla Taksim’deki bütün tabelaların ahşap üzeri pirinç harfle yapılmasını zorunlu hale getirmiş, Taksim Meydanı ve İstiklâl Caddesi civarındaki işyerlerinde tabelalar değiştirilmişti. Sonuç bizce güzeldi.

Bizim işyeri sahiplerine tavsiyemiz, zorunlu olmasa bile, sadece işyerine değil çevredeki genel görünümü dikkate alarak tabela ve işaretleri yaptırmalarıdır. Böylece sokaklarımız daha güzel görünecektir.

TABELA ÇEŞİTLERİ

AÇIK HAVA REKLAMLARI HİZMET ÇEŞİTLERİ
ALUMİNYUM OYMA IŞIKLI TABELA
ALÜMİNYUM DEKUPE
ALÜMİNYUM KABARTMA
ALÜMİNYUM OYMA TABELA NASIL YAPILIR?
ALÜMİNYUM PLEKSİ KUTU HARF TABELA
APARTMAN TABELASI
BRANDA ve BEZ AFİŞ
BUBBLES WALL TABELA
CAM ve VİTRİN YAZILARI
DEKORATİF TOTEM TABELA
DEKOTA KABARTMA TABELA
DİJİTAL BASKI VE TABELADA KULLANIM ŞEKİLLERİ ?
DUVAR REKLAMLARI
ELEKTRONİK TABELA
İÇ MEKAN TABELA
İNŞAAT TABELALARI
KAPI İSİMLİKLERİ
KAYAN YAZILAR
KÖPÜK HARF – KÖPÜK HARF TABELA
KROM KUTU HARF TABELA
KUTU HARF TABELA
LED ANİMASYONLU TABELA
LED TABELA
MAT ARAÇ KAPLAMA
NEON KABARTMA
NEON TABELA
NEON TABELA VE LED TABELA KIYASLAMASI
NÖBETÇİ ECZANE TABELASI
PARK DUBALARI
PLEKSİ KABARTMA
PLEKSİGLAS TABELA
POLİKARBON TABELA
PRİNÇ ve KAPI TABELALARI
SON YILLARDA TABELACILIK ve ŞU ANKİ DURUM !
TABELA
TABELA FİRMALARI
TABELA NEDİR ?
TABELALARIN GÖZE HİTAB ETMESİ
TANITIM STANDLARI ve PANOLARI
TOTEM TABELA
VİNİL GERME TABELA
YÖNLENDİRME LEVHALARI